YADEGAR LIFT CO

YADEGAR LIFT CO

علل بروز حوادث آسانسور و محبوس شدن در آسانسور

اتفاقی ناگوار تر از به دام افتادن در آسانسور نیست و آن هم زمانی که آسانسور قادر به رسیدن به مقصد مورد نظر نیست و در بین طبقات گیر کرده است.

قطع برق شهر و نبود منبع مولد برق در ساختمان و عدم تجهیز آسانسور به سیستم نجات (black out) و  ، سوار شدن بیش از حد ظرفیت (Over load)  پاراشوت كردن آسانسور، عدم سرویس و نگهداری ، خریداری آسانسور های ارزان قیمت و نامرغوب توسط مالک ، تعویض قطعات آسانسور با قطعات غیر استاندارد پس از خرابی، عدم مهارت كافی تكنسین آسانسور.

 

دلایلی که موجب ایجاد حوادث در آسانسورها می شوند عبارتند از:

1. مشکلات هم ترازی در طبقات

یکی از شایع ترین علل حوادث آسانسور تراز نبودن کابین با سطح طبقات است. عدم هم ترازی یا به عبارت بهتر عدم توقف آسانسور در سطح معین طبقات (بالاتر یا پایین تر ایستادن ) موجب بوجود آمدن حوادث برای مسافران می شود.

2. درب های خراب آسانسور

درهای آسانسور ناکارآمد یکی دیگر از علل شایع حوادث آسانسور است. مسافران اغلب توسط بسته شدن ناگهانی مجروح می شوند، كه عموما به علت خطای تعمیركار آسانسور در هنگام تعمیرات در آسانسورهای تك درب و مكانیكی (قدیمی) و آسانسورهایی كه فاقد فتوسل هستند اتفاق می افتد.

3. سرعت بیش از اندازه (OverSpeed)

به طور واضح افزایش سرعت نیز می تواند حوادث آسانسور را افزایش دهد. این مورد به ویژه برای آسانسورهایی که در ساختمان های بلند قرار دارند خطرناک است زیرا ممکن است ضربه سریع وارده به افراد داخل کابین باعث جراحتهایی به زانو و پاها شود. با استفاده از مکانیزم هایی مانند درایو تابلو سرعت بیش از حد تشخیص داده می شود .

4. سقوط درون چاه آسانسور

سقوط افراد در داخل چاه یا روی كابین آسانسور بیشترین آسیب دیدگی به مسافران درگیر در این نوع حوادث را وارد می کند. که از علت های آن می توان به پاره شدن سیم های بکسل به علل مختلف ، قفل نبودن درب ورودی زمانی که کابین در طبقه توقف نكرده و خطای تعمیركاران و سرویس کاران آسانسور در هنگام تعمیرات اشاره کرد.

علل دیگری برای حوادث آسانسور وجود دارد:

برق گرفتگی : به علت سیم کشی نامناسب ، فرسودگی و غیر استاندارد بودن سیستم برق رسانی ،‌ خطای تعمیركار آسانسور در برقراری اتصالات برقی ایجاد می شود.

خرابی های عمومی : به عنوان مثال در حین حرکت با درب باز در صورتی که قربانیان سعی در خروج از آسانسور کنند می تواند باعث صدمات جدی از جمله قطع عضو در هنگام حرکت شود.

گیر كردن آسانسور: علل آنها شامل:

خروج کابین از ریل

قفل کردن گیربكس موتور

جمع شدن سیم فولادی روی كابین آسانسور

پاراشوت كردن

فرسودگی

yadegarlift وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *